ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4542409
*
nr 454 2409
Spegel
Rektangulär, höjd: 120
Utrop:
1.000 kr
Såld:
3.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 februari 2007
kl 16:02:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/2 21:17:37
1
700 kr
18/2 16:59:22
2
1.200 kr
18/2 22:14:03
3
1.200 kr
18/2 22:14:42
3
1.600 kr
19/2 09:40:56
2
1.500 kr
19/2 09:41:51
2
2.100 kr
19/2 10:19:17
3
2.200 kr
19/2 10:54:07
2
2.600 kr
19/2 15:07:34
4
3.100 kr
19/2 15:10:50
2
3.100 kr
19/2 15:11:48
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 454 2409
Spegel
Rektangulär, höjd: 120
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 3.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 februari 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/2 21:17:37 | 1 | 700 kr |
18/2 16:59:22 | 2 | 1.200 kr |
18/2 22:14:03 | 3 | 1.200 kr |
18/2 22:14:42 | 3 | 1.600 kr |
19/2 09:40:56 | 2 | 1.500 kr |
19/2 09:41:51 | 2 | 2.100 kr |
19/2 10:19:17 | 3 | 2.200 kr |
19/2 10:54:07 | 2 | 2.600 kr |
19/2 15:07:34 | 4 | 3.100 kr |
19/2 15:10:50 | 2 | 3.100 kr |
19/2 15:11:48 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02